1.Gün : Gezimizin ilk günü Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde havalimanı sorumlumuz-rehberimiz ile uçak hareket saatimizden 3 saat önce buluşma. Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Tel Aviv’e hareket. Yerel saat ile Telaviv uluslararası Ben Gurion havaalanına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Otobüsümüz ile Yafa’ya hareket. Telaviv’e yakın durumda olan tarihi kente panoramik şehir gezimizle başlıyor; dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri kabul edilen Yafa Limanı, Osmanlı Karakolu, Al-Bahr Camii, 2.Abdulhamit Saat kulesi, Mahmudiye Camii göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Belirtilen saatte toplanma ve Kudüs şehrine hareket. Turumuzun ilk günü programımızın en önemli ziyaret noktası olan ilk kıblemiz Mescid-i Aksaya hareket. Kubbet-es Sahra ve Kıble Mescid-i’ni ziyaret ettikten sonra tekrar gelmez üzere Kudüs’ten ayrılıyoruz. Filistin’in önemli şehirlerinden El Halil’e hareket. Tüm tevhit dinlerinin kökeni bir şehir olan El Halil, Peygamber İbrahim, İshak, Yakup, Yusuf (a.s)’ın yaşadıkları ve vefat ettikleri yerdir. Günümüzün son ziyaret noktası El Halil Camii’dir. Günümüzde yarısı Yahudiler tarafından Sinegog olarak kullanılan camiyi ve peygamber türbelerini ziyaret ediyoruz. Akabinde El Halil Şehrinde bulunan otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama.

Abu Mazen Hotel 4* veya Queen Plaza Hotel 4*St. George Hotel 4* veya Grand Park Hotel 4*

2.Gün : 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Eriha’ya hareket. Filistin’in bir diğer önemli şehri Eriha şehrine giderken yol üzerinde Tarihin en değerli şahsiyeti, İsrailoğullarını ilk kurumsallaştıran peygamber Musa a.s’ı ziyaretle başlıyoruz. Neb-i Musa Makamı’nı ziyaret ettikten sonra Kumran tepesinden Lut gölünü ve Ürdün vadisini seyrediyoruz. Deniz seviyesinden 400 mt aşağıda bulunan dünyanın doğal yolla oluşmuş en derin gölünü panoramik olarak görme şansımız olacak. Ardından Masada Antik kentine hareket. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi' nde yer alan Masada Kalesi' ne teleferik ile çıkarak antik kenti ve bütün Levanten bölgesini seyrediyoruz. Herod Sarayı ve Antik Sinagog da göreceğimiz yerler arasında. Programımızı tamamladıktan sonra Eriha Şehrine varış. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama. 

Oasis Hotel  4* 

St. George Hotel 4* veya Grand Park Hotel 4*

3.Gün : Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Kudüs şehrini tanımak üzere tekrar Kudüs’e hareket ediyoruz. Zeytindağı’na varış. Kudüs’ün panoramik tanıtımı. Selman-i Farisi makamı, Hz. İsa’nın semaya yükseldiği mahal ve Rabia-tül Adeviye kabirlerinin ziyareti. Zion tepesinde yer alan Davut AS. Makamı, Son akşam yemeğinin yenildiği oda ve Osmanlı dönemi yapısı camii ziyaretinin ardından seyir terasına çıkacağız. Kudüs şehrini seyrettikten sonra Bâbü’l-Esed adı verilen aslanlı kapının hemen girişinde bulunan Müslüman Mezarlığı içerisinde ki Ubâde b. Sâmit ve Şeddâd b. Evs isimli sahabe efendilerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Via Dolarosa’ya doğru yürüyoruz. Bu yol Hz. İsa’nın çarmıha gerileceği yolu yürüdüğü esnadaki duraklama noktalarıdır. Bu noktalarda kilise ve ziyaret noktaları bulunur. Hristiyanlar bu noktalarda durup, ibadet ederek hacı olurlar. Hz. İsa’nın türbesi olarak bilinen Kıyame Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada türbe ve Hz.İsa’nın çarmıhtan indirildikten sonra bedeninin üzerine konulduğu musalla taşını göreceğiz. Kıyame kilisesi Golgota tepesi üzerinde kurulmuştur. Kilisenin dışında 1852 Kudüs için çıkarılan Osmanlı fermanı ilan edilince pencerede kalan tarihi merdiveni de göreceğiz. 638 yılında Kudüs’e gelen Hz. Ömer(r.a.)’ın namaz kıldığı yerde yapılmış olan Hz.Ömer Mescidi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubî’nin yaptırdığı Hankah(tekke)’yi görerek Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Kıble mescid-ini gördükten sonra avlu içerisinde yer alan Kayıtbay Sebili’ni, Burak Mescidi’ni, Aksal Kadim içerisinde yer alan Hz.Meryem mihrabını ve ibadet mekanını göreceğiz. Buradan Mervan b. Abdülmelik tarafından yapılan Mervâni mescidi içerisindeki Hz. İsa’nın vaftiz teknesini göreceğiz. Bu ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Yahudilerin kutsal şabat bayramı sebebi ile ağlama duvarı ve içerisindeki havrayı ziyaret ediyoruz. İçeride fotoğraf çekimi yasak olduğundan dışarıda fotoğraf çekilebilir. Akşam namazının ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize dönüyoruz.St George Hotel 4* veya Hollyland Hotel 4*

4.Gün : 

Dileyen misafirlerimiz için Rehber eşliğinde Mescid-i Aksa da sabah namazı programı organize edilecektir. (Katılım ücretsiz ve isteğe bağlıdır) Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Kuzey şehirlerini ziyaret etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Hayfa kentine hareket. Hayfa manzarasını yukarıdan görmek için Carmel Tepesi’ne çıkıyoruz. Aynı zamanda burada bulunan Carmel Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Ardından, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Bahai Tapınağı ve bahçelerini ziyaret ediyor ve bir Osmanlı Liman şehri olan Akka’ya hareket ediyoruz. Akka’da yapacağımız şehir turunda göreceğimiz tüm Osmanlı eserleri ve şehir UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. El Cezir Cami, Osmanlı Kalesi, Ali Paşa Hamamı, Zeytinli Cami, Han El Faranj, Sinan Paşa Cami ve Han El Umdan göreceğimiz eserler arasındadır. Belirtilen saatte havalimanına hareket. Keyifli turumuzun sonu.

 
1


  İstanbul
2
Telaviv
3
İstanbul
  • Gidiş : 15.02.2020 - İstanbul-Telaviv
  • Dönüş : 18.02.2020 - Telaviv-İstanbul
   
 

Konaklama 1 Kudüs   

National

İNCELE

Gezilecek Yerler